с. Рокосово. Рокосівський ДНЗ

Сторінка музкерівника

Музкерівник                                                        Музкерівник

Фіцай Анжеліка Миколаївна                                 Юрця Марія Степанівна

рік народження: 07.09.1972р.                              рік народження: 09.01.1958 р.

стаж роботи - 22 рік                                               стаж роботи -

«Дати малятам радість»

«Музика стане професією небагатьох,але   полюбити,навчитись слухати її і розуміти повинні всі».

Д.Кабалевський.

Одне із основних завдань у моїй практиці-розвиток творчої особистості дитини.Музична діяльність дошкільнят дає змогу розвивати дитину на заняттях,розвагах,святах.Головне для мене-дати малятам радість,яскраві художні враження,спонукати їх до активності,прищеплювати любов до музики.Зокрема,хочу поділитися думками,враженнями та спостереженнями,що безпосередньо стосуються до музичної діяльності дошкільнят.

«Поради батькам щодо розвитку творчості дитини».

Шановні батьки!Ми з вами разом зацікавлені у гармонійному розвитку ваших дітей.Сподіваюсь,що ці поради допоможуть Вам!

1.Знайомте дітей з усіма видами мистецтва.

2.Відвідуйте з ними театри,концерти,вистави.

3.Читайте дітям авторські та народні казки,дитячу літературу.

4.Заохочуйте дітей до імпровізованої драматизації казок,пісень,віршів.

5.Дозволяйте переглядати дітям дитячі передачі,фільми,мультфільми.

6.Організовуйте домашні концерти.

7.Дозволяйте дітям фантазувати,виявляти творчість.

8.Розвивайте у своїх дітях творчі здібності шліхом відвідування музичних шкіл,гуртків та студій.

Бажаю Вам успіху!

Музично-ігрова діяльність доступна всім дітям.Залучення дітей до музично-ігрової діяльності,а не лише до сприймання музики,дуже корисне для їх загального художнього розвитку,відповідає природним потребам і можливостям дітей.Під час музичної гри формується художня культура дітей,їхня здатність оцінювати явища дійсності.Під час гри «Ріпка»муз.Паронової діти молодшої групи з великим задоволенням виконують рухи згідно з музикою і співом: «Пішов дід на город-туп,туп,туп,туп».Діти відображають зміст пісні за допомогою рухів.

Народні ігри.

Розвиток духовності неможливо уявити без відчуття себе частинкою свого народу,його культури.Фольклор- одна з тих складових частин духовної культури,в якій най повніше виявлені її національні елементи.Із захопленням діти виконують твори дитячого фольклору:колискові,заклички,забавлянки,скоромовки.

Наприклад тему «Праця дорослих»доповняють ігри-пісні: «А ми просо сіяли» і  «Шевчик», «Соловейку,сватку,сватку».До теми «Народні обряди та традиції»використовую гру  «Подоляночка», «Горобейко».

Особливість педагогіки мистецтва в тому,що творчості навчити не можна.Можна лише створити умови для пробудження,активізації в дітей творчих імпульсів,для пізнання радості творіння.Чим раніше розпочну роботу з дітьми,тим більше шансів,що творчі можливості дітей не згаснуть,а розвинуться,щоб виявити згодом у всіх сферах діяльності.

Святкування дня народження

Життя породжує багато красивих традицій, пов’язаних не тільки із святкуванням багатьох свят,а й з такими подіями в житті кожної людини,як поява її на світ.

У ДНЗ також створюються нові традиції і серед них певне місце займає святкування дня народження вихованця. В цей день серце кожної дитини,чиї іменини відзначаються,сповнюється радістю,гордістю,особливим теплом. Вона-в центрі уваги колективу дітей!Вона стала на рік старшою,сильнішою,розумнішою.

Відзначення дня народження дітей у ДНЗ стало чудовою традицією. Діти з великим задоволенням виконують на святі пісні,таночки і хоровод у центрі якого танцює іменинник. Програму музичного матеріалу використовую легкою і простою,добре знайому дітям. Солодкий пиріг,цукерки,печиво,повітряні кульки,різнокольорові ковпаки,привітання-все можна побачити на святі.

Скільки приємного і радісного приносить дитині день народження!